12. Avrupa Genç Girişimciler Konferansı

12. Avrupa Genç Girişimciler Konferansı

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Gürkan Yıldırım'ın dönem başkanlığını yürüttüğü Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu, YES for Europe organizasyonunda düzenlenen 12. Avrupa Genç Girişimciler Konferansı, 14 Aralık 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirildi. Avrupa'nın birçok farklı ülkesinden genç girişimcilerin, iş insanlarının, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve diplomatların gündemi değerlendirdiği konferansta, Covid 19 pandemisinin dünya ve Avrupa ekonomisine etkisi, dijital dönüşüm, yeşil mutabakat ve Avrupa genç girişimcilerinin temsil edildiği sivil toplum dayanışması ele alındı. Konferans start-up sunumlarının dinlenmesini takiben, B2B networking etkinliği ile son buldu.
Bu yıl 12.’si düzenlenen ‘’Avrupa Genç Girişimciler Konferansı’’nın açılış konuşmalarını; YES for Europe başkanı Gürkan Yıldırım, başkan yardımcısı Jose Antonio Campos e Matos, sayman Matteo Dell’Acqua, başkan yardımcısı ve G20 YEA temsilcisi Viktoria Schutz ve genel sekreter Benjamin Knoefler gerçekleştirdi.
‘’Covid-19’un Ekonomiye Etkisi’’ başlıklı ilk panel, YES for Europe başkanı Gürkan Yıldırım, icra kurulu üyesi Lois Babarro Allen, genel sekreter Benjamin Knoefler’in katılımlarıyla gerçekleşti. Pandeminin global ekonomiye etkisi, başkan Gürkan YILDIRIM tarafından değerlendirildi, devamında Lois Babarro, pandeminin İspanya ve Avrupa ekonomisi üzerindeki tahrifatına dikkat çekti. Panelin kapanış konuşmasında genel sekreter Benjamin Knoefler, YES for Europe tarafından hazırlanan ve 1200 katılımcının görüşlerinin alındığı ‘’Covid-19 Pandemisinin Avrupa Genç Girişimcileri Üzerindeki Etkileri’’ adlı raporu paylaştı.
YES for Europe Başkanı Gürkan Yıldırım’ın moderatörlüğünde devam eden konferansın ‘’Dijitalleşme’’ konulu ikinci panelinde, DEİK Lüksemburg İş Konseyi Başkanı Atilla Yerlikaya, FaceTec-Avrupa Operasyonları Kıdemli Başkan Yardımcısı Alberto Lima, Netrocks & Foodsupply kurucusu Wolf Goertz, INSKIP kurucusu Maxime Guilland ‘’Dijitalleşme ve Dijital Dönüşüm’’ konularındaki tecrübelerini ve değerlendirmelerini katılımcılarla paylaştılar.
Bu yıl 12.’si düzenlenen ve YES for Europe Başkanı Gürkan Yıldırım moderatörlüğünde devam eden ‘’Avrupa Genç Girişimciler Konferansı’’nın ‘’Yeşil Mutabakat’’ başlıklı üçüncü paneli; konuklar Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, Berlin Event Kurucusu Olaf Marsson, ARMID Başkanı Marius Marinoff ve Future Food Network Kurucusu Sara Roversi’nin konuşmalarıyla gerçekleşti.
T.C. Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi ve Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Portekiz Türkiye Büyükelçisi Jaime Leitão, YES for Europe Başkanı Gürkan Yıldırım ve JEUNE Başkanı Andrea Gelfi katılımıyla gerçekleşen, ‘’Avrupa Genç Girişimciler Konferansı’’nın dördüncü panelinde; Avrupa’daki genç girişimcilerin yararlanabileceği mali yardım ve hibe programları, pandemi sonrası Türkiye ve AB arasında artması muhtemel ticari işbirliği imkanları ve zorlu süreçte genç girişimcileri temsil eden sivil toplum kuruluşlarının göstermiş olduğu birlik ve beraberlik ele alındı.
Panelin ikinci bölümünde Avrupa Genç Girişimcilerini temsil eden iki köklü sivil toplum kuruluşunun, üç yıl süre ile iş birliği yapacağını resmileştiren, ‘’İyi Niyet Anlaşmasının’’ imza seremonisi, YES for Europe Başkanı Gürkan Yıldırım ile Avrupa Birliği Genç Girişimciler Organizasyonu JEUNE Başkanı Andrea Gelfi tarafından katılımcı büyükelçiler huzurunda gerçekleşti.
Konferansın son oturumu olan Start-up sunumları TUGIAD Genel Sekreteri Melik Rupen Mıhçıyan moderatörlüğünde gerçekleşti. Çevresel faktörlerin ön planda olduğu iş fikirlerini, Airqoon kurucu ortağı Barış Can Üstündağ, Global Changer kurucusu Tobias Martetschlaeger ve Usophy Kurucusu Loris Gay tanıttı.
Start-up sunumlarının ardından katılımcılar arasında’’ B2B Networking ‘’toplantıları gerçekleştirildi.

Mert Uğurses

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde yöneticilik yapan 40 Yaş Altı 40 CEO, Ekonomist ve Capital dergilerinin öncülüğünde düzenlenen online ödül töreninde bir araya geldi. Bu yıl beşincisi düzenlenen törende, TÜGİAD Çukurova Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mert Uğurses, LMC Gıda ile 38. Sırada ödül aldı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mirkan Aydın

TÜGİAD Ankara Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Mirkan Aydın’ın Başkanlığını yaptığı Nesibe Aydın Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligine yükselerek 2020-2021 sezonunda süper ligde yer alan tek okul takımı olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Arda Işık

TÜGİAD Ege Şubesi Kurucu üyelerinden XL Architecture firmasının sahibi Arda Işık, Paris merkezli DNA Paris Design Awards’ta iki ayrı ödülün sahibi oldu. Üyemiz, İrme Elektrik Genel Merkez Binası projesi ile “Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde “Honourable Mention” ödülünü ve Withco Paylaşımlı Ofis ve Ortak Çalışma Alanı projesi ile “Mimarlık/Yenileme” kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Melih Sebastien Durmuş

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Melih Sebastien Durmuş’un Başkanlığını yaptığı, 1999 yılında kurulan Altekma Spor Kulübü 2019-2020 sezonunda Efeler Ligine çıkmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tolunay Yıldız

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkan Vekili Tolunay Yıldız’ın CEO’su olduğu YEO Group, TET Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği tasarından hazırlanan ‘’İhracat Onur Listesi’nde ilk 100’de yer almıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Erdem İncesu tarafından kurulmuş olan PREMAR Gayrimenkul Danışmanlığınca Dernek üyelerimize ve referanslarına özel şartlar sağlanacaktır.

Oğuzhan Küçükoğlu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Küçükoğlu'nun firması Toyota Aktoy Plaza Türkiye'nin En İyi İşverenleri araştırmasında, "Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2020" ödülünü alan şirketlerden biri oldu. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Gül Akyürek Balta

TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Sn. Gül Akyürek Balta'nın Türkiye'nin ilk kadın organize sanayi bölgesi başkanı olduğu Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme Organize Sanayi Bölgesi'nin Temel Atma Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Ersin Yazıcı

TÜGİAD Bursa Şube Denetleme Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ali Güral

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nur Gül Arslan

TÜGİAD Bursa Üyesi Nur Gül Arslan, İçmimarlar Odası Bursa Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yılmaz Doğan

TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

S. Emre Gencer

TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nilüfer Çevikel

TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Barış Gül

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sıdıka Baysal

TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.