İş Dünyası Seminerleri Dönem Kapanış Dersi

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile iş birliği kapsamında, lisans öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen İş Dünyası Seminerleri’nde dönem sonuna gelindi. Kapanış dersimizi konuğumuz Yonca Evcimik ile gerçekleştirdik.

Melih Sebastien Durmuş ve Salim Kadıbeşegil ile ''Covid-19 Döneminde İtibar Yönetimini Konuşuyoruz''

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Melih Sebastien Durmuş ve İtibar Araştırmaları Merkezi Kurucu Başkanı Salim Kadıbeşegil ile Covid-19 döneminde itibar yönetimini konuştuğumuz bir webinar gerçekleştirdik.

Dr. Naim Babüroğlu ve Metehan Demir ile ''Atatürk ve 19 Mayıs'ı Konuşuyoruz''

Online çalışmalarımız kapsamında, TÜGİAD Danışmanı Gazeteci Metehan Demir ve İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi&Strateji Uzmanı&Yazar ve Emekli Tuğgeneral Dr. Naim Babüroğlu ile Ulu Önderimiz Atatürk'ü ve 19 Mayıs'ı konuştuğumuz bir webinar gerçekleştirdik.

Prof. Dr. Emre Alkin ve Murat Sağman ile Ekonomiyi Değerlendiriyoruz

Üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirdiğimiz webinarda, konuklarımız TÜGİAD Danışmanı & Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Sağman ve Akademisyen, Ekonomist ve Yazar Prof. Dr. Emre Alkin ile ekonomiyi değerlendirdik.

Başkan Anıl Alirıza Şohoğlu, "Metehan Demir'in Salı Konukları" Programında

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu’nun konuk olduğu TV100 Metehan Demir’in Salı Konukları programında, “İş dünyasının yeni normali ne olacak? Salgının ardından beklenen ekonomik gelişmeler neler?” konuları hakkında konuşuldu.

TÜGİAD Ankara Şubesi'nden Sağlık Çalışanlarımıza Destek

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım ile birlikte gönüllü Yönetim Kurulu üyeleri pandemi döneminde sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla hazırlanan yardım kolilerini Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim ettiler.

JEUNE Toplantıları

JEUNE (Avrupa Birliği Genç Girişimciler Organizasyonu) Mayıs ayı toplantıları 11 Mayıs ve 18 Mayıs tarihlerinde online olarak gerçekleştirildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Dayanışma Kampanyasına Destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dayanışma kampanyası çağrısına #BizVarız diyerek karşılık veren TÜGİAD gönüllüleri, ihtiyaç sahibi yurttaşlar için hazırlanan gıda paketlerini İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etti.

Metehan Demir ve Prof. Dr. Mithat Baydur ile Koronavirüs Sürecinin Perde Arkası

TÜGİAD olarak online çalışmalarımız kapsamında, TÜGİAD Danışmanı Gazeteci Metehan Demir ve Akademisyen Prof. Dr. Mithat Baydur ile ''Koronavirüs Sürecinin Perde Arkası'' konulu bir webinar gerçekleştirdik.

Uluslararası İlişkiler Komisyonu Mayıs Ayı Toplantıları

Uluslararası İlişkiler Komisyonumuzun Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleştirdiği toplantının konuğu Jnm Danışmanlık Şirketi Başkanı Juliane Neubüser oldu. 21 Mayıs 2020 tarihinde ise Jose Campos’un katılımıyla komisyon toplantısı gerçekleştirildi.

Murat Sağman ve Atilla Yeşilada ile Güncel Ekonomik Gerçekler

TÜGİAD Danışmanı & Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Sağman ve Ekonomist Atilla Yeşilada ile ''Güncel Ekonomik Gerçekler'' konulu webinarımızı üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirdik.

Özer Matlı ile Tarım ve Sağlıkta Yatırımlar Toplantısı

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu olarak, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ile Tarım ve Sağlıkta Yatırımlar toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıda Covid-19 dolayısıyla dünyada değişecek yeni ekonomi ve ticaret anlayışı ile tarımda yeni nesil yatırımlar üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

İZİKAD Ziyareti

TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Melih Sebastien Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir İş Kadınları Derneği’ni (İZİKAD) ziyaret ederek ortak proje imkanları ve işbirlikleri konusunda İZİKAD yönetimi ile görüş alışverişinde bulundu.

PERYÖN Ege Şubesi Ziyareti

TÜGİAD Ege Şubesi üyeleri Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Ege Şubesi’ni ziyaret etti. Görüşmede iki kurumun faaliyetleri ve potansiyel işbirlikleri değerlendirildi.

İlknur Güntürkün Kalıpçı ile Meclisin 100. Yılında TÜGİAD'lılar Olarak Ölümsüz Liderimiz Atatürk'ü Konuştuk

Lider Kadınlar Komisyonumuz koordinasyonunda gerçekleştirdiğimiz webinarda konuğumuz Araştırmacı, Yazar ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Haberleşme üyesi İlknur Güntürkün Kalıpçı ile Meclisin 100. Yılında ölümsüz liderimiz Atatürk'ü konuştuk.

Melih Sebastien Durmuş

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Melih Sebastien Durmuş’un Başkanlığını yaptığı, 1999 yılında kurulan Altekma Spor Kulübü 2019-2020 sezonunda Efeler Ligine çıkmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tolunay Yıldız

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkan Vekili Tolunay Yıldız’ın CEO’su olduğu YEO Group, TET Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği tasarından hazırlanan ‘’İhracat Onur Listesi’nde ilk 100’de yer almıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Erdem İncesu tarafından kurulmuş olan PREMAR Gayrimenkul Danışmanlığınca Dernek üyelerimize ve referanslarına özel şartlar sağlanacaktır.

Oğuzhan Küçükoğlu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Küçükoğlu'nun firması Toyota Aktoy Plaza Türkiye'nin En İyi İşverenleri araştırmasında, "Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2020" ödülünü alan şirketlerden biri oldu. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Gül Akyürek Balta

TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Sn. Gül Akyürek Balta'nın Türkiye'nin ilk kadın organize sanayi bölgesi başkanı olduğu Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme Organize Sanayi Bölgesi'nin Temel Atma Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Ersin Yazıcı

TÜGİAD Bursa Şube Denetleme Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ali Güral

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nur Gül Arslan

TÜGİAD Bursa Üyesi Nur Gül Arslan, İçmimarlar Odası Bursa Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yılmaz Doğan

TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

S. Emre Gencer

TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nilüfer Çevikel

TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Barış Gül

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sıdıka Baysal

TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.