FAALİYETLER

Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şürası

Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şürası

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın düzenlediği ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleşen Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şûrası’na Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gürkan Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sn. Tolunay Yıldız, Enerji ve Çevre Komisyonu Başkanımız Ogün Doğan ve Üyemiz Gülcan Altınay katılım sağladı.

Gerçekleşen Şûra’da, başta İstanbul olmak üzere tüm şehirlerin depreme karşı dirençli hale getirilmesi gündemiyle ilgili kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılımları ile ortak bir yaklaşım ve yol haritasının geliştirilmesi hakkında bir çok konu ele alındı.

Değerli Şûra’da ev sahipliği için, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sn. Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ederiz.

 

The Earthquake Reality and Urban Transformation Summit was held by the Ministry of Environment, Urbanization, and Climate Change and was attended by Mr. Gurkan Yildirim, Chairman of our Board of Directors; Mr. Tolunay Yildiz, Vice Chairman of our Board of Directors; Energy and Environment Commission Chairman Mr. Ogun Dogan; and our member, Dear Gulcan Altinay.

A number of issues pertaining to the goal of making all cities, notably Istanbul, earthquake-resistant were discussed during the summit, which included representatives from state institutions, universities, non-governmental groups, and the corporate sector. In order to create a roadmap and a common strategy for this, useful talks were held.

In order to express our appreciation for hosting this significant meeting, we would like to thank Mr. Mehmet Ozhaseki, Minister of Environment, Urbanization, and Climate Change.